Αρχική Επικοινωνία  Χρήσιμα Τηλέφωνα Χρήσιμες Συνδέσεις
   Πλοήγηση Αναζήτηση:  Αναζήτηση


Ο δικτυακός τόπος na-thessalonikis.pkm.gov.gr παραμείνει διαθέσιμος για λόγους αρχείου και οι πληροφορίες που θα βρείτε, ίσχυαν έως και 31/12/2010.

Για επικαιροποιημένες πληροφορίες,
ανατρέξτε στον δικτυακό τόπο της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας και της ΜΕ Θεσσαλονίκης



Δελτία Τύπου

Πρόγραμμα εκδηλώσεων 'Στην Περιφέρεια για τον Πολιτισμό' του Κέντρου Πολιτισμού της Νομαρχίας Θεσσαλονίκης (9/7/2010)

Από το Κέντρο Πολιτισμού της Νομαρχίας Θεσσαλονίκης ανακοινώνεται ότι το πρόγραμμα εκδηλώσεων με τίτλο «Στην Περιφέρεια για τον Πολιτισμό» για τους μήνες Ιούλιο, Αύγουστο, Σεπτέμβριο και Οκτώβριο του 2010 είναι το ακόλουθο:
 
ΙΟΥΛΙΟΣ 2010
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΗΜΕΡΑ & ΩΡΑ
ΕΚΔΗΛΩΣΗ
ΔΗΜΟΣ
Δ. ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ
(ΤΟΠΟΣ)
01/07/10
ΠΕΜΠΤΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΝΕΑΝΙΚΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΧΗΜΑΤΑ
ΚΑΠΝΟΣ – SKELTERS
ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
Δ.Δ. ΓΕΦΥΡΑΣ
ΣΤΟΝ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟ
01/07/10
ΠΕΜΠΤΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΦΙΛΙΠΠΟΥ
ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΔΕΝΔΡΟΥ
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
Δ.Δ. ΑΔΕΝΔΡΟΥ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
02/07/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
8:30 μ.μ.
ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ ΤΩΝ «ΜΥΓΔΟΝΙΩΝ 2010»
(Π. ΣΥΛ. ΛΑΓΥΝΩΝ, ΕΛΛ. ΚΟΙΝ. ΟΤΤΑΒΑΣ)
ΛΑΓΚΑΔΑ
Δ.Δ. ΛΑΓΥΝΩΝ
ΣΤΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΤΗΣ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΛΑΓΥΝΩΝ 
02/07/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
8:30 μ.μ.
ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ ΤΩΝ «ΜΥΓΔΟΝΙΩΝ 2010»
(Π. ΟΡΓ. «ΜΥΓΔΟΝΙΑ», Ε.Σ. ΠΕΡΙΒΟΛΑΚΙΟΥ)
ΛΑΓΚΑΔΑ
Δ.Δ. ΛΑΓΚΑΔΑ
ΣΤΟ 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
03/07/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
8:30 μ.μ.
ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ ΤΩΝ «ΜΥΓΔΟΝΙΩΝ 2010»
(Π. Κ. ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ, ΕΛΛ. ΚΟΙΝ. ΟΤΤΑΒΑΣ)
ΛΑΓΚΑΔΑ
Δ.Δ. ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ
ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ
03/07/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ
«ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΕΓΩ – ΕΓΩ» ΤΟΥ ΚΡΙΚΕΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΛΑΜΠΙΟΝΙ
ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Δ.Δ. ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΑΣ
ΣΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΘΕΑΤΡΟ
03/07/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
«ΕΥΡΙΠΙΔΕΙΑ»
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΑΚΟΥ» ΤΟΥ ΑΡΘΟΥΡ ΜΙΛΛΕΡ ΜΕ ΤΟΝ ΘΥΜΙΟ ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ
ΣΟΧΟΥ
ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΡΑΚΟΒΟ
04/07/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΝΕΑΝΙΚΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΧΗΜΑΤΑ
MAS & BIG JOHN – ΚΑΠΝΟΣ
ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Δ.Δ. ΒΡΑΣΝΩΝ
ΣΤΟΝ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟ ΠΑΡΑΛΙΑ ΒΡΑΣΝΩΝ
04/07/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΛΑΪΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ
«3 – ΛΑΛΟΥΝ»
ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ
Δ.Δ. ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
05/07/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
7:30 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ
«ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΕΓΩ – ΕΓΩ» ΤΟΥ ΚΡΙΚΕΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΛΑΜΠΙΟΝΙ
ΚΑΛΛΙΝΔΟΙΩΝ
ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟ
07/07/10
ΤΕΤΑΡΤΗ
9:00 μ.μ.
ΚΛΑΣΙΚΟΙ – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ – ΧΟΡΩΔΙΕΣ
«ΑΣΣΗΡΙΩΤΙΚΑ»
ΑΣΣΗΡΟΥ
Δ.Δ. ΑΣΣΗΡΟΥ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
07/07/10
ΤΕΤΑΡΤΗ
8:30 μ.μ.
ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ ΤΩΝ «ΜΥΓΔΟΝΙΩΝ 2010»
(Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΛΑΓΚΑΔΑ & ΠΕΡΙΧΩΡΩΝ, Σ. ΠΟΝΤΙΩΝ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ)
 
ΛΑΓΚΑΔΑ
Δ.Δ. ΛΑΓΚΑΔΑ
ΣΤΟ 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
08/07/10
ΠΕΜΠΤΗ
9:00 μ.μ.
ΛΑΪΚΟ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΓΛΕΝΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ
 
 
ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
Δ.Δ. ΞΗΡΟΧΩΡΙΟΥ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
08/07/10
ΠΕΜΠΤΗ
9:00 μ.μ.
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΧΟΡΟΙ ΘΡΑΚΗΣ
ΤΡΑΓΟΥΔΙ Κ. ΔΟΥΚΑ & ΚΡΗΤΙΚΑ Π. ΤΕΡΖΑΚΗΣ
 
ΑΣΣΗΡΟΥ
Δ.Δ. ΑΣΣΗΡΟΥ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
09/07/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 μ.μ.
ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΗ ΜΙΚΡΑ ΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΣΜΥΡΝΑΙΩΝ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ «Η ΑΓ. ΦΩΤΕΙΝΗ»
ΑΣΣΗΡΟΥ
Δ.Δ. ΑΣΣΗΡΟΥ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
09/07/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙΑ
«ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΡΠΟΥΖΙΟΥ»
ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ
Δ.Δ. ΚΑΣΤΑΝΑ
ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ
09/07/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΤΡΙΑΝΤΗ
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
Δ.Δ. ΛΟΥΔΙΑ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
10/07/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ «5 +1»
«ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΡΠΟΥΖΙΟΥ»
ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ
Δ.Δ. ΚΑΣΤΑΝΑ
ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ
10/07/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ: Π. ΛΑΛΕΖΑ, Χ. ΓΚΕΜΑΝΕΤΖΙΔΗ, Ι. ΤΣΙΤΙΡΙΔΗ
«ΓΙΟΡΤΗ ΡΙΓΑΝΗΣ»
ΑΡΕΘΟΥΣΑΣ
Δ.Δ. ΜΑΥΡΟΥΔΑΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
11/07/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
11:00 π.μ.
ΠΟΛΥΘΕΑΜΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ
ΑΡΕΘΟΥΣΑΣ
Δ.Δ. ΜΑΥΡΟΥΔΑΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
11/07/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ Γ. ΧΑΤΖΗ
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ
Δ.Δ. ΣΤΙΒΟΥ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
11/07/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΤΡΙΣ ΕΞΑΜΑΡΤΕΙΝ» ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΑΡΜΑ 
ΛΑΧΑΝΑ
Δ.Δ. ΚΑΡΤΕΡΩΝ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
16/07/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΞΕΝΙΔΗ
«ΕΠΙΒΑΤΙΑΝΑ»
«ΓΙΟΡΤΗ ΣΑΡΔΕΛΑΣ»
 
ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ
Δ.Δ. Ν. ΕΠΙΒΑΤΩΝ
ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΤΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ 
16/07/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΒΕΓΓΕΛΗ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ
ΕΠΑΝΟΜΗΣ
Δ.Δ. ΕΠΑΝΟΜΗΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ
16/07/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΑ ΧΑΛΚΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΒΕΡΤΙΣΚΟΥ
Δ.Δ. ΒΕΡΤΙΣΚΟΥ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
17/07/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΒΟΥΤΥΡΑ
 
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ
Δ.Δ. Ν. ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ (ΚΑΠΗ) 
17/07/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΠΟΛΥΘΕΑΜΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ
ΕΓΝΑΤΙΑΣ
Δ.Δ. ΠΡΟΦΗΤΗ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
17/07/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΜΟΥΣΙΚΟΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΟΛΥΤΡΟΠΟ» ΤΟΥ Α.Π.Θ.
ΣΟΧΟΥ
ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΡΑΚΟΒΟ
17/07/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ
ΣΚΙΩΝ ΚΑΜΩΜΑΤΑ «Ο ΓΑΜΟΣ ΤΟΥ ΜΠΑΡΜΠΑ ΓΙΩΡΓΟΥ» ΤΟΥ Ε. ΣΠΑΘΑΡΗ
ΑΠΟ ΤΟ ΞΥΠΟΛΗΤΟ ΤΑΓΜΑ
ΜΕ ΤΟΥΣ Τ. ΒΑΜΒΑΚΙΔΗ , Γ. ΜΠΟΣΤΑΤΖΟΓΛΟΥ
ΛΑΧΑΝΑ
Δ.Δ. ΞΥΛΟΠΟΛΗΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
18/07/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΛΑΪΚΟ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΓΛΕΝΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΠΛΑΝΟΜΕΝΟΥΣ
 
 
 
 
ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
Δ.Δ. ΒΑΘΥΛΑΚΟΥ
ΣΤΟΝ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟ
18/07/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΟΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΙ» ΤΟΥ ΜΠΕΝ ΤΖΟΝΣΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΡΟΝΤΙΔΗ
 
 
ΛΑΧΑΝΑ
Δ.Δ. ΝΙΚΟΠΟΛΗΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
18/07/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΑ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΞΥΛΟΥΡΗ
Δ. ΤΡΙΧΑΚΗΣ, Β. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, Κ. ΡΑΦΑΗΛΑΚΗΣ, Θ. ΤΕΝΕΚΕΤΖΗΣ
ΠΑΓΚΡΗΤΙΑ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΣΟΧΟΥ
ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΡΑΚΟΒΟ
19/07/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΓΑΪΤΑΝΟ
«ΠΥΛΑΙΟΤΙΚΑ»
 
ΠΥΛΑΙΑΣ
ΣΤΟ ΠΕΤΡΙΝΟ
20/07/10
ΤΡΙΤΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ Δ. ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΧΟΡΤΙΑΤΗ
Δ.Δ. ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ
ΣΤΟΝ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ
21-25/07/10
ΤΕΤΑΡΤΗ –
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΧΟΡΟΥ – ΜΟΥΣΙΚΗΣ
ΣΕΡΒΙΑ – ΜΟΛΔΑΒΙΑ – ΠΟΛΩΝΙΑ – ΟΥΓΓΑΡΙΑ – ΚΥΠΡΟΣ & ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΧΗΜΑΤΑ
«ΜΗΧΑΝΙΩΤΙΚΑ»
ΓΙΟΡΤΗ ΣΑΡΔΕΛΑΣ»
ΜΗΧΑΝΙΩΝΑ
Δ.Δ. Ν. ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ
ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ
22/07/10
ΠΕΜΠΤΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – Δ. ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ
(ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ «Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ»)
ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
Δ.Δ. ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ
ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ
 
23/07/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΥΚΕΡΙΑ, ΤΗΝ Α. ΚΕΤΙΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΟΡΧΗΣΤΡΑ «ΗΔΥΜΕΛΟΝ»
ΣΟΧΟΥ
ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΩΝ ΑΓ. ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ
24/07/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ
«Η ΝΑΣΤΙΑ & ΟΙ ΣΤΑ ΧΑ.ΜΕ.να»
 
 
ΛΑΓΚΑΔΑ
Δ.Δ. ΚΟΛΧΙΚΟΥ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
24/07/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ «5+1»
«ΜΗΧΑΝΙΩΤΙΚΑ»
«ΓΙΟΡΤΗ ΣΑΡΔΕΛΑΣ»
ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ
Δ.Δ. Ν. ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ
ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ
24/07/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΗ ΤΣΟΛΕΚΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΑΛΙΣΤΑΤΟΥΣ
«ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙΟΥ»
ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ Ο ΠΛΑΤΑΝΟΣ
ΕΓΝΑΤΙΑΣ
Δ.Δ. ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
 
25/07/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΑΒΑΓΙΑΝΝΟ
ΛΑΓΚΑΔΑ
Δ.Δ. ΛΑΓΥΝΩΝ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
25 & 27/07/10
ΚΥΡΙΑΚΗ &
ΤΡΙΤΗ
9:00 μ.μ.
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΕΣ ΒΡΑΔΙΕΣ
ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ
 
ΕΠΑΝΟΜΗΣ
Δ.Δ. ΜΕΣΗΜΕΡΙΟΥ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
26/07/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΤΡΙΣ ΕΞΑΜΑΡΤΕΙΝ» ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΑΡΜΑ
 
 
ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
Δ.Δ. Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
26/07/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ
«Η ΝΑΣΤΙΑ & ΟΙ ΣΤΑ ΧΑ.ΜΕ.να»
 
 
ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ
Δ.Δ. ΛΑΓΚΑΔΙΚΙΩΝ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
26/07/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙΑ
ΕΧΕΔΩΡΟΥ
Δ.Δ. Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
ΣΤΟΝ Ι.Ν. ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ
26/07/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΞΕΝΙΔΗ
 
ΜΥΓΔΟΝΙΑΣ
Δ.Δ. ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙΟΥ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
26/07/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΓΓΕΛΗ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ
«ΓΙΟΡΤΗ ΣΑΡΔΕΛΑΣ»
 
 
ΡΕΝΤΙΝΑΣ
Δ.Δ. ΣΤΑΥΡΟΥ
ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ
26/07/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΗ ΝΙΚΟΛΟΥΔΗ
ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
26/07/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΜΠΑΝΙΑ ΤΟΥ ΜΑΝΩΛΗ
ΧΟΡΤΙΑΤΗ
Δ.Δ. ΧΟΡΤΙΑΤΗ
ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
27/07/10
ΤΡΙΤΗ
9:00 μ.μ.
«ΕΥΡΙΠΙΔΕΙΑ»
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ
«ΑΡΧΟΝΤΟΧΩΡΙΑΤHΣ» ΤΟΥ ΜΟΛΙΕΡΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΠΕΘΕ ΚΡΗΤΗΣ
ΠΙΑΤΑΣ – ΠΑΛΑΤΖΙΔΗΣ
ΜΥΓΔΟΝΙΑΣ
Δ.Δ. ΔΡΥΜΟΥ
ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΣΟΥΚΕΣ
27/07/10
ΤΡΙΤΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ ΚΟΛΟΒΟ
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
Δ.Δ. ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
30/07/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 μ.μ.
ΛΑΪΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ «ΕΚΤΟΣ»
ΛΑΧΑΝΑ
Δ.Δ. ΞΥΛΟΠΟΛΗΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
31/07/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΟΙ ΑΓΑΠΗΤΙΚΟΙ ΤΗΣ ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΑΣ» ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΣΣΑΛΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ
ΚΕΙΜΕΝΑ: Λ. ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ – Μ. ΡΕΠΑΣ – Θ. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ – Κ. ΤΣΙΑΝΟΥ – Α. ΧΑΤΖΗΣΟΦΙΑ
ΜΟΥΣΙΚΗ : Δ. ΤΣΑΚΝΗΣ
ΣΟΧΟΥ
ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΡΑΚΟΒΟ
31/07/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΤΣΑΜΗ
ΒΕΡΤΙΣΚΟΥ
Δ.Δ. ΛΟΦΙΣΚΟΥ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
 
 
ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2010
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΗΜΕΡΑ & ΩΡΑ
ΕΚΔΗΛΩΣΗ
ΔΗΜΟΣ
Δ. ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ
(ΤΟΠΟΣ)
01/08/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ Δ. ΤΣΟΛΕΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «ΟΙ ΛΑΛΙΣΤΑΤΟΙ»
ΧΟΡΤΙΑΤΗ
Δ.Δ. ΕΞΟΧΗΣ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
02/08/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΞΕΝΙΔΗ
ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ ΛΑΪΖΟ
ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
Δ.Δ. ΜΕΣΑΙΟΥ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
05/08/10
ΠΕΜΠΤΗ
9:00 μ.μ.
ΠΟΝΤΙΑΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΠΟΝΤΙΑΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ
Δ.Δ. ΑΓ. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΟΙΚΙΣΜΟΣ ΜΟΝΟΠΗΓΑΔΟΥ
06/08/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ «5+1»
ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ
Δ.Δ. ΑΓ. ΤΡΙΑΔΑΣ
ΣΤΟΝ ΑΝΕΜΟ
07/08/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΛΑΪΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΓΓΕΛΗ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ
ΛΑΓΚΑΔΑ
Δ.Δ. ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΩ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ
07/08/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΠΟΝΤΙΑΚΗ ΜΟΥΣΙΚΟ - ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΜΑΛΑΜΑΤΕΝΙΑ ΑΥΓΑ»
ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ
ΒΕΡΤΙΣΚΟΥ
ΟΙΚΙΣΜΟΣ ΓΑΛΗΝΗΣ
ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΑΚΙ
07/08/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΠΟΝΤΙΑΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΠΟΝΤΙΑΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
ΣΟΧΟΥ
Δ.Δ. ΑΥΓΗΣ
07/08/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΚΗ ΓΟΥΝΑΡΗ
ΧΟΡΤΙΑΤΗ
Δ.Δ. ΦΙΛΥΡΟΥ
ΣΤΟ ΔΡΥΟΔΑΣΟΣ
11/08/10
ΤΕΤΑΡΤΗ
9:00 μ.μ.
ΠΟΛΥΘΕΑΜΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ
ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ
Δ.Δ. ΒΑΣΙΛΟΥΔΙΟΥ
ΣΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
13/08/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ
«ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΕΓΩ – ΕΓΩ» ΤΟΥ ΚΡΙΚΕΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΛΑΜΠΙΟΝΙ
ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
Δ.Δ. ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
 
14/08/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΛΑΪΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟ
ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ
Δ.Δ. ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
14/08/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ Γ. ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ
ΣΟΧΟΥ
Δ.Δ. ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ
 
14/08/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ Β. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ
ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
Δ.Δ. ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΝΕΚΤΑΡΙΟ
14/08/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΛΑΪΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΜΕ ΤΟ FUNCLUBΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΤΡΙΑΝΤΗ
«ΤΡΙΛΟΦΕΙΑ»
ΜΙΚΡΑΣ
Δ.Δ. ΤΡΙΛΟΦΟΥ
ΣΤΟΝ ΑΥΛΕΙΟ ΧΩΡΟ ΤΩΝ ΚΑΠΗ
15/08/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΛΑΪΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΧΙΛΛΕΑ ΡΟΥΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΡΧΗΣΤΡΑ ΤΟΥ
ΜΥΓΔΟΝΙΑΣ
Δ.Δ. ΔΡΥΜΟΥ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
15/08/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΡΧΗΣΤΡΑ ΤΟΥ
 
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
Δ.Δ. ΜΙΚΡΟΥ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΟΥ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
16/08/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ .μ.
ΠΟΝΤΙΑΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «ΟΙ ΠΟΝΤΟΠΟΡΟΙ»
 
 
 
ΛΑΧΑΝΑ
Δ.Δ. ΛΑΧΑΝΑ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
17/08/10
ΤΡΙΤΗ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ Γ. ΧΑΤΖΗ
ΑΣΣΗΡΟΥ
Δ.Δ. ΚΡΙΘΙΑΣ
ΣΤΟ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
 
 
 
20/08/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 μ.μ.
ΜΟΥΣΙΚΟ – ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΚΑΝΕΝΑ ΕΛΕΟΣ»
ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΑΜΠΑΤΖΗΣ – ΡΕΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ & Ο ΘΗΛΥΚΟΣ ΘΙΑΣΟΣ «ΖΗΤΩ ΤΑ ΛΑΪΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ»
ΛΑΧΑΝΑ
Δ.Δ. ΞΥΛΟΠΟΛΗΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
21/08/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΜΙΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΛΟΪΖΟ
ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΓΓΕΛΗ ΜΠΑΛΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΝ ΧΟΡΔΑΙΣ 
ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
Δ.Δ. Ν. ΜΕΣΗΜΒΡΙΑΣ
ΣΤΟ ΔΑΣΑΚΙ
22/08/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΞΑΝΘΙΠΗ ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ 
ΒΕΡΤΙΣΚΟΥ
Δ.Δ. ΟΣΣΑΣ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
 
22/08/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΜΑΛΛΙΑ ΚΟΥΒΑΡΙΑ» ΤΟΥ Μ. ΛΑΣΚΑΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΑΥΛΑΙΑ
ΜΕ ΤΟΥΣ Γ. ΠΑΡΤΣΑΛΑΚΗ, Ε. ΚΑΣΤΑΝΗ, Κ. ΦΛΩΚΑΤΟΥΛΑ, Τ. ΣΑΡΙΓΚΟΥΛΗ, Ι. ΔΕΛΑΚΟΥ, Π. ΤΣΙΤΣΑ
ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Θ. ΘΕΟΛΟΓΗ
ΠΥΛΑΙΑΣ
ΣΤΟ ΠΕΤΡΙΝΟ
23/08/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΜΙΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΛΟΪΖΟ
ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΓΓΕΛΗ ΜΠΑΛΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΝ ΧΟΡΔΑΙΣ 
 
ΛΑΓΚΑΔΑ
Δ.Δ. ΛΑΓΚΑΔΑ
ΣΤΟ 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
23/08/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ Γ. ΧΑΤΖΗ
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ
Δ.Δ. ΝΙΚΟΜΗΔΙΝΟΥ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
23/08/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΝΕΑΝΙΚΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΧΗΜΑΤΩΝ
ΓΥΑΛΙΝΕΣ ΧΟΡΔΕΣ – DUETO
ΠΕΥΚΩΝ
ΣΤΟ ΔΕΛΑΣΑΛ
23/08/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΤΡΙΑΝΤΗ
«ΪΩΝΙΚΗ ΠΑΝΣΕΛΗΝΟΣ»
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΠΡΟΣΦΥΓΩΝ «ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ»
ΕΧΕΔΩΡΟΥ
Δ.Δ. ΔΙΑΒΑΤΩΝ
ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΙΩΝΙΚΟΥ
24/08/10
ΤΡΙΤΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΑΒΑΓΙΑΝΝΟ
«ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ
 
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ
Δ.Δ. Ν. ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ
ΣΤΟΝ ΛΟΦΟ ΤΟΥ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ
24/08/10
ΤΡΙΤΗ
9:00 μ.μ.
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΓΑΪΤΑΝΟ ΤΗΝ ΧΟΡΩΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΠΗ ΛΑΓΚΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΟΡΧΗΣΤΡΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
«ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ»
 
ΛΑΓΚΑΔΑ
Δ.Δ. ΛΑΓΚΑΔΑ
ΣΤΑ ΛΟΥΤΡΑ
24/08/10
ΤΡΙΤΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΩΛΗ ΛΙΔΑΚΗ
ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ
ΣΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΘΕΑΤΡΟ
25/08/10
ΤΕΤΑΡΤΗ
9:00 μ.μ.
«ΕΥΡΙΠΙΔΕΙΑ»
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΑΝΤΙΓΟΝΗ» ΤΟΥ ΣΟΦΟΚΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΑΙΧΜΗ
ΚΑΣΤΑΝΑΣ – ΡΟΧΑΣ – ΦΙΛΟΣΟΦΟΥ
 
 
 
ΠΥΛΑΙΑΣ
ΣΤΟ ΠΕΤΡΙΝΟ
25/08/10
ΤΕΤΑΡΤΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΝΕΑΝΙΚΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΧΗΜΑΤΩΝ
DUETO – ΓΥΑΛΙΝΕΣ ΧΟΡΔΕΣ
ΛΑΓΚΑΔΑ
Δ.Δ. ΛΑΓΚΑΔΑ
ΣΤΟ 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
25-29/08/10
ΤΕΤΑΡΤΗ – ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΕΑΝΙΚΩΝ ΟΡΧΗΣΤΡΩΝ
ΙΣΠΑΝΙΑ – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ – ΟΥΓΓΑΡΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ – ΠΟΛΩΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ
 
 
ΕΧΕΔΩΡΟΥ
Δ.Δ. ΣΙΝΔΟΥ
ΣΤΟ ΠΑΛΑΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΙΝΔΟΥ
26/08/10
ΠΕΜΠΤΗ
9:00 μ.μ.
ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΕΑΝΙΚΩΝ ΟΡΧΗΣΤΡΩΝ
ΙΣΠΑΝΙΑ – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
ΕΛ. ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ
ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΣΜΥΡΝΗΣ
26/08/10
ΠΕΜΠΤΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ANASTASIO
ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ
Δ.Δ. ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ
ΣΤΟ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ
26/08/10
ΠΕΜΠΤΗ
9:00 μ.μ.
ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΕΑΝΙΚΩΝ ΟΡΧΗΣΤΡΩΝ
ΙΤΑΛΙΑ - ΟΥΓΓΑΡΙΑ
ΕΧΕΔΩΡΟΥ
Δ.Δ. ΔΙΑΒΑΤΩΝ
ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΙΑΒΑΤΩΝ
27/08/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 μ.μ.
ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΕΑΝΙΚΩΝ ΟΡΧΗΣΤΡΩΝ
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
 
ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
Δ.Δ. ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΣΤΟΝ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟ
27/08/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΦΙΛΙΠΠΟΥ
ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ
Δ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
27/08/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 μ.μ.
ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΕΑΝΙΚΩΝ ΟΡΧΗΣΤΡΩΝ
ΠΟΛΩΝΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ
ΕΧΕΔΩΡΟΥ
Δ.Δ. ΚΑΛΟΧΩΡΙ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
28/08/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
«ΕΥΡΙΠΙΔΕΙΑ»
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΑΝΤΙΓΟΝΗ» ΤΟΥ ΣΟΦΟΚΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΑΙΧΜΗ
ΚΑΣΤΑΝΑΣ – ΡΟΧΑΣ – ΦΙΛΟΣΟΦΟΥ
ΛΑΓΚΑΔΑ
Δ.Δ. ΛΑΓΚΑΔΑ
ΣΤΟ 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
28/08/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΤΡΙΣ ΕΞΑΜΑΡΤΕΙΝ» ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΑΡΜΑ
 
ΣΟΧΟΥ
Δ.Δ. ΑΣΚΟΥ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
28/08/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ Γ. ΧΑΤΖΗ
ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ
Δ.Δ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
28/08/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «ΠΑΛΙΟΙ ΔΙΑΒΑΤΕΣ»
«ΓΙΟΡΤΗ ΣΤΑΦΥΛΙΟΥ»
 
 
 
ΜΙΚΡΑΣ
Δ.Δ. ΚΑΤΩ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
29/08/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
«ΕΥΡΙΠΙΔΕΙΑ»
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΑΝΤΙΓΟΝΗ» ΤΟΥ ΣΟΦΟΚΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΑΙΧΜΗ
ΚΑΣΤΑΝΑΣ – ΡΟΧΑΣ – ΦΙΛΟΣΟΦΟΥ
ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΣΤΟ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
29/08/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΠΟΝΤΙΑΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΠΟΝΤΙΑΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
ΒΕΡΤΙΣΚΟΥ
Δ.Δ. ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
29/08/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΝΕΑΝΙΚΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΧΗΜΑΤΩΝ
ΚΑΠΝΟΣ – ΓΥΑΛΙΝΕΣ ΧΟΡΔΕΣ
ΕΛ. ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ
ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΣΜΥΡΝΗΣ
29/08/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
«ΕΥΡΙΠΙΔΕΙΑ»
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΒΑΚΧΕΣ» ΤΟΥ ΕΥΡΙΠΙΔΗ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΠΑΡΑΘΛΑΣΗ ΣΕ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ ΤΗΣ Μ. ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ
ΑΡΕΘΟΥΣΑΣ
ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟ
30/08/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΗ ΜΙΚΡΑ ΑΣΙΑ – ΘΡΑΚΗ
ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΤΣΑΜΗ
 
ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ
Δ.Δ. Ν. ΕΠΙΒΑΤΩΝ
ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ
30/08/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
«ΕΥΡΙΠΙΔΕΙΑ»
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΒΑΚΧΕΣ» ΤΟΥ ΕΥΡΙΠΙΔΗ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΠΑΡΑΘΛΑΣΗ ΣΕ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ ΤΗΣ Μ. ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΥΛΑΙΑΣ
ΣΤΟ ΠΕΤΡΙΝΟ
30/08/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ ΚΟΛΟΒΟ
ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΠΕΥΚΩΝ
ΠΕΥΚΩΝ
ΣΤΟ ΔΕΛΑΣΑΛ
30/08/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΝΕΑΝΙΚΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΧΗΜΑΤΩΝ
ΚΑΠΝΟΣ – DUETO
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΣΤΟ 1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΥ – ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ
 
ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2010
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΗΜΕΡΑ & ΩΡΑ
ΕΚΔΗΛΩΣΗ
ΔΗΜΟΣ
Δ. ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ
(ΤΟΠΟΣ)
01/09/10
ΤΕΤΑΡΤΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΟΝΥΣΗ ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟ
«ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ»
ΧΟΡΤΙΑΤΗ
Δ.Δ. ΧΟΡΤΙΑΤΗ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
01/09/10
ΤΕΤΑΡΤΗ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΟΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΙ» ΤΟΥ ΜΠΕΝ ΤΖΟΝΣΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ Γ. ΡΟΝΤΙΔΗ
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΣΤΟ 1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΥ – ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ
01/09/10
ΤΕΤΑΡΤΗ
9:00 μ.μ.
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΜΕ ΤΟΝ Ν. ΑΒΑΓΙΑΝΝΟ ΚΑΙ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΧΟΡΩΝ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΕΛ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ
ΕΛ. ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ
ΣΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ
03/09/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΟΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΙ» ΤΟΥ ΜΠΕΝ ΤΖΟΝΣΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΡΟΝΤΙΔΗ
ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ
Δ.Δ. ΓΕΡΑΚΑΡΟΥΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
03/09/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΘΥΜΙΟ ΓΚΟΓΚΙΔΗ
ΜΥΓΔΟΝΙΑΣ
Δ.Δ. ΛΗΤΗΣ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
03/09/10
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9:00 μ.μ.
ΛΑΪΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «ΒΟΡΕΙΟ ΣΕΛΑΣ»
«ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ»
ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ
Δ.Δ. ΣΟΥΡΩΤΗΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
04/09/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΣΧΑΛΗ ΤΟΝΙΟ – ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΗ ΜΙΚΡΑ ΑΣΙΑ
ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Δ.Δ. ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΑΣ
ΣΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΘΕΑΤΡΟ
04/09/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΝΕΑΝΙΚΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΧΗΜΑΤΩΝ
ΚΕΡΑΙΕΣ - DUETO
ΕΠΑΝΟΜΗΣ
Δ.Δ. ΕΠΑΝΟΜΗΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
04/09/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
«ΕΥΡΙΠΙΔΕΙΑ»
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΒΑΚΧΕΣ» ΤΟΥ ΕΥΡΙΠΙΔΗ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΠΑΡΑΘΛΑΣΗ ΣΕ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ ΤΗΣ Μ. ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ
ΣΟΧΟΥ
ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΡΑΚΟΒΟ
05/09/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΝΕΑΝΙΚΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΧΗΜΑΤΩΝ
SKELTERS – ΚΑΠΝΟΣ
ΘΕΡΜΗΣ
Δ.Δ. Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ
ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΑΝΕΜΗΣ
06/09/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «Ο ΤΡΕΛΛΟΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ» ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ ΞΕΝΟ
ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΒΗΜΑΤΑ
ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ
06/09/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΔΟΒΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΞ BAND
ΠΥΛΑΙΑΣ
ΣΤΟ ΠΕΤΡΙΝΟ
06/09/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΕΓΩ – ΕΓΩ» ΤΟΥ ΚΡΙΚΕΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΛΑΜΠΙΟΝΙ
ΠΕΥΚΩΝ
ΣΤΟ ΛΕΛΑΣΑΛ
07/09/10
ΤΡΙΤΗ
9:00 μ.μ.
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΛΑΪΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ «ΓΚΡΑΙΚΟΙ»
 
ΜΙΚΡΑΣ
Δ.Δ. ΚΑΡΔΙΑΣ
07/09/10
ΤΡΙΤΗ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ
ΣΚΙΩΝ ΚΑΜΩΜΑΤΑ «Ο ΓΑΜΟΣ ΤΟΥ ΜΠΑΡΜΠΑ ΓΙΩΡΓΟΥ» ΤΟΥ Ε. ΣΠΑΘΑΡΗ
ΑΠΟ ΤΟ ΞΥΠΟΛΗΤΟ ΤΑΓΜΑ
ΜΕ ΤΟΥΣ Τ. ΒΑΜΒΑΚΙΔΗ , Γ. ΜΠΟΣΤΑΤΖΟΓΛΟΥ
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΣΤΟ 1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΥ – ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ
08/09/10
ΤΕΤΑΡΤΗ
9:00 μ.μ.
ΠΟΛΥΘΕΑΜΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ
ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ
Δ.Δ. ΓΕΡΑΚΑΡΟΥΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
08/09/10
ΤΕΤΑΡΤΗ
9:00 μ.μ.
ΠΟΝΤΙΑΚΟ ΘΕΑΤΡΟ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ «Η ΤΡΙΓΩΝΑ»
 
ΒΕΡΤΙΣΚΟΥ
Δ.Δ. ΑΡΕΤΗΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
10/09/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΑ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ Ν. ΞΥΛΟΥΡΗ ΜΕ ΤΟΥΣ «ΔΥΩΜΑΤΑΡΙΔΕΣ»
ΠΑΓΚΡΗΤΙΑ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΣΤΟ 1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΥ – ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ
10/09/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΜΟΥΣΙΚΟ - ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΟΙ ΜΠΑΝΤΑ – ρισμένοι» ΑΠΟ ΤΟ Κ.Θ.Β.Ε.
ΠΥΛΑΙΑΣ
ΣΤΟ ΠΕΤΡΙΝΟ
11/09/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΝΕΑΝΙΚΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΧΗΜΑΤΩΝ
ΚΑΠΝΟΣ – SKELTERS
 
 
ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΣΤΗΝ ΛΕΩΦΟΡΟ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ
11/09/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΙΤΣΑ ΤΣΙΤΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΓΚΑΓΚΟ
«ΓΙΟΡΤΗ ΣΠΑΝΑΚΙΟΥ»
ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ
Δ.Δ. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
12/09/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΛΑΪΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ
ΑΞΙΟΥ
Δ.Δ. Ν. ΜΑΛΓΑΡΩΝ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
13/09/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
8:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΜΑΡΙΟΝΕΤΕΣ «Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΜΥΛΩΝΑ» ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΜΑΙΩΤΡΟΝ
ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ
Δ.Δ. ΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ
ΣΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ
13/09/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΚΗ ΓΟΥΝΑΡΗ
 
 
 
ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ
13/09/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΕΓΩ – ΕΓΩ» ΤΟΥ ΚΡΙΚΕΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΛΑΜΠΙΟΝΙ
ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ
ΣΤΟ 1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
14/09/10
ΤΡΙΤΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΝΕΑΝΙΚΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΧΗΜΑΤΩΝ
ΓΥΑΛΙΝΕΣ ΧΟΡΔΕΣ – ΚΕΡΑΙΕΣ
 
 
 
 
 
ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ
ΣΤΟ 1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
14/09/10
ΤΡΙΤΗ
9:00 μ.μ.
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΕΓΩ – ΕΓΩ» ΤΟΥ ΚΡΙΚΕΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΛΑΜΠΙΟΝΙ
«ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ»
 
 
 
ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ
Δ.Δ. ΣΟΥΡΩΤΗΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
15/09/10
ΤΕΤΑΡΤΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΝΕΑΝΙΚΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΧΗΜΑΤΩΝ
SKELTERSMAS & BIGJOHN
ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ
ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ
19/09/10
ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ANASTASIO
ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ
ΣΤΟ 1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
20/09/10
ΔΕΥΤΕΡΑ
9:00 μ.μ.
«ΕΥΡΙΠΙΔΕΙΑ»
ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΒΑΚΧΕΣ» ΤΟΥ ΕΥΡΙΠΙΔΗ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΠΑΡΑΘΛΑΣΗ ΣΕ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ ΤΗΣ Μ. ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΟΛΙΧΝΗΣ
ΣΤΟΥΣ ΝΕΡΟΜΥΛΟΥΣ
25/09/10
ΣΑΒΒΑΤΟ
9:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ ΠΕΤΡΙΔΗ
ΚΑΛΛΙΝΔΟΙΩΝ
Δ.Δ. ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
 
ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2010
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΗΜΕΡΑ & ΩΡΑ
ΕΚΔΗΛΩΣΗ
ΔΗΜΟΣ
Δ. ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ
(ΤΟΠΟΣ)
26/10/10
ΤΡΙΤΗ
11:00 π.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΕΤΕΞΕΤΑΣΤΕΟΥΣ
ΚΑΛΛΙΝΔΟΙΩΝ
Δ.Δ. ΚΑΛΑΜΩΤΟΥ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ
27/10/10
ΤΕΤΑΡΤΗ
8:00 μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΓΓΕΛΗ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ
ΑΞΙΟΥ
Δ.Δ. ΒΡΑΧΙΑΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΡΑΧΙΑΣ


Επιστροφή









Κέντρο Πνεύμα - Πολιτιστικός - Τουριστικός Οδηγός Θεσσαλονίκης





Κέντρο Εξυπηρέτησης Πολιτών



Οδηγός Διαχείρισης και Παρακολούθησης Παρόχθιων Οικότοπων και Ορνιθοπανίδας





diavgeia.gov.gr

banner
© 2010 Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση ΘεσσαλονίκηςΒασ. Όλγας 198, Τ.Κ. 54110 , Θεσσαλονίκη, τηλ. 1536   
powered by  altaB2x